Охолодження замість нагріву
Коли саме людина почувається комфортно в кімнаті? Комфортний клімат у приміщенні створюється лише тоді, коли організм людини може віддавати надлишок тепла. Адже мова йде не про отримання тепла людиною, а про те, як комфортно його віддати. Матеріал нижче висвітлює існуючи типи тепловіддачі для досягнення комфортного відчуття.
Комбінація усіх п’яти методів охолодження важлива для комфорту людини.
Якщо в кімнаті занадто тепло або занадто холодно, людина відчуває дискомфорт. Причина: якщо температура повітря в приміщенні занадто висока, тіло може лише віддавати недостатньо тепла навколишньому середовищу. Якщо занадто холодно, з нього відводиться занадто багато тепла. Людське тіло працює як радіатор – воно становить близько 37°C і тепліше за все інше навколо.
Короткий екскурс у фізику: тепло завжди переходить від вищого потенціалу до нижчого, тож людина постійно віддає тепло.
Якщо людина хоче почуватись в приміщенні комфортно, важливо, щоб вона могла ефективно віддавати тепло і підтримувати постійну температуру тіла.
Існує п’ять різних методів для самоохолодження:
- Випромінювання: люди випромінюють тепло на інші більш прохолодні поверхні, такі як стіни, стелі, скляні поверхні, меблі.
- Конвектор: Людське тіло приводить в рух навколишнє повітря, що відводить з нього тепло.
- Теплопровідність: Той, хто торкається таких предметів, як стіл, крісло, підлога тощо, віддає їм тепло. Це інтенсивний теплообмін і відіграє важливу роль у теплій підлозі.
- Випаровування: організм щодня виділяє кілька літрів води. Теплота випаровування – це енергія, що виникає при зміні агрегатного стану з рідкого на газоподібний. Воно відводить тепло від людини – це важливо і відомо всім під час занять спортом.
- Дихання: Людина вдихає кімнатну температуру повітря і видихає температуру тіла. Чим холодніша температура в приміщенні, тим більше тепла ми віддаємо при диханні.
- Поєднання цих п’яти методів охолодження забезпечує комфорт. При плануванні приміщення важливо розпізнавати холодні поверхні для підтримки їх постійної температури. Звичайно, двері та вікна не можливо обігрівати, тому вони становлять слабке місце, проте всі інші поверхні можна активувати і обігрівати за допомогою поверхневого нагріву. Температура поверхні від 20°C до 22°C була б ідеальною.
Нагрів та охолодження підлоги, стін та стелі
Тепла підлога – найвідоміше поверхневе опалення. Підлога – єдина поверхня, яку люди постійно і неминуче торкаються. Але в кімнатах з великими вікнами тепла підлога досягає своїх меж, оскільки температура поверхні при нагріванні не може перевищувати 29°C. Ось чому деякі фахівці рекомендують: якщо ви бажаєте універсальні комфортні приміщення, необхідно утеплювати їх через підлогу, але також через стіни і стелю. Якщо дні та ночі влітку занадто спекотні, комбінацію цих трьох активованих поверхонь можна також використовувати для приємного охолодження без протягів. Задовільного охолодження навряд чи можна досягти лише підлогою.
Тривале комфортне тепло
Реконструкція існуючих будівель сьогодні є важливою, оскільки незабудовані території навряд чи є ще доступними. Поверхневі системи опалення та охолодження можна використовувати незалежно від конструкції. Будь то нова будівля, стара будівля, дерев’яна конструкція, легка або міцна конструкція, цілі системи від деяких виробників можуть бути адаптовані до структурних умов. Їх можна встановлювати на оштукатурених ділянках, для вологих стяжок або як сухі будівельні системи.