“Цей проект покликаний зробити важливий внесок у скорочення викидів парникових газів, впровадження технологій з низьким вуглецевим слідом у хімічному виробництві та скорочення споживання природного газу на об’єкті”, – йдеться у прес-релізі BASF. Як перший крок партнери розроблять техніко-економічне обґрунтування, яке, як очікується, буде завершено до кінця 2022 року.
1 січня 2022 року BASF запустив власну компанію з виробництва електроенергії із відновлюваних джерел енергії BASF Renewable Energy GmbH.
У травні 2021 року BASF домовився з німецькою енергетичною компанією RWE побудувати морську вітрову електростанцію потужністю 2 ГВт, яка постачатиме електроенергію на хімічний завод у Людвігсхафені.
Запланований BASF великомасштабний тепловий насос дозволить виробляти пар, використовуючи електрику з відновлюваних джерел енергії та відпрацьоване тепло із системи охолодження води як джерело теплової енергії. Надлишкове тепло води перероблятиметься в пару, яка подаватиметься в парову мережу об’єкта. За рахунок інтеграції теплового насоса у виробничу інфраструктуру майданчика можна буде виробляти до 150 метричних тонн пари на годину, що еквівалентно тепловій потужності 120 МВт. Проект може скоротити викиди CO2 заводу на 390 000 тонн на рік.
Пара є найважливішим джерелом енергії у хімічній промисловості. У Людвігсхафені компанії BASF потрібно близько 20 мільйонів метричних тонн пари на рік. Завод використовує більшу частину цієї пари в якості технологічної пари у виробництві, наприклад, для сушіння продуктів, нагрівання реакторів або дистиляції. Близько половини пари, необхідної для підприємства у Людвігсхафені, вже виробляється з допомогою рекуперації тепла виробничих процесів. Інша потреба у парі, приблизно 50 відсотків, задовольняється за рахунок газових та парових електростанцій, які викидають CO2 у процесі виробництва.
За допомогою цього проекту обидва партнери хочуть отримати досвід інтеграції та експлуатації теплових насосів промислового масштабу та прокласти шлях до стандартизації та впровадження технології на інших об’єктах. Висновки техніко-економічного обґрунтування щодо економічної доцільності, ефективності та конкурентоспроможності технології ляжуть в основу подальшого процесу прийняття рішень.
BASF поставив собі за мету досягти нульового балансу викидів CO2 до 2050 року. Крім використання відновлюваних джерел енергії та підвищення енергоефективності виробництва, досягненню цієї мети сприятимуть нові технології, такі як електрифікація виробництва пари.